19.04.2023

Raiespordivõistluste toetajad toetavad metsanduslikke traditsioone

Raiespordi maailmameistrivõistlusi ei korralda Eesti Metsaselts üksi. Nii Eestist kui kaugemalt on võistluste korraldamisesse panustanud ka paljud sponsorid.

Võistluste rahvusvahelised suurtoetajad on ettevõtted, kelle toodangut kasutavad paljud metsamehed üle maailma. Nii on toetajateks tuntud mootorsaagide (aga ka paljude teiste tööriistade) tootjad Husqvarna ja Stihl ning Austria turvariiete ja –tehnika tootja Pfanner.


Neile lisaks tagavad võistluste toimumist meie kohalikud sponsorid. Kuldsponsorid RMK, Stora Enso, Pajaka Puit, Timber.ee, Tornator, Valga Puu ja Graanul Invest on andnud suure panuse selleks, et raiespordivõistlused toimuksid. Neile lisaks on suur hulk teisigi toetajaid ja koostööpartnereid, kellele kuulub meie suurim tänu.

Uurisime kahelt kuldsponsorilt ka seda, miks nad on otsustanud raiesporti toetada ja mida see ala nende hinnangul annab metsandusele. Timber.ee nõukogu liige Toivo Asmer ütles, et raiespordi toetamine on nende püha kohus!

„Oleme Timberis metsandusega tihedalt seotud olnud juba 2014 aastast alates ning meie töötajate ühine metsandusalane kogemus küünib üle 130 aasta. Meil on metsaomanike hulgas sadu häid partnereid ning meid seob tihe koostöö Eesti kõikide korrektsete ja tuntute ületöötajate ning konsulentidega. Tuginedes eeltoodule oleme leidnud, et raievõistlused ja meie igapäevane tegevus liiguvad käsikäes,“ rääkis Asmer.

Aga mida annab Asmeri hinnangul raiesport metsandusele? Vastus kõlas nii: „Igal elualal on ju nii, et oskused, teadmised ja võimed on mõõdetavad ning paljud mõõduvõtmised muutuvad lõpuks spordile omaselt tulisteks võistlusteks. Raievõistlustel selgitatakse välja parim raiesportlane ja võitjad on ikka ja alati au sees - toimugu need võistlused ainult oma Eestimaa või kogu maailma tippvõistlejate osavõtul.

Täna saamegi öelda, et tavalisest metsas saega müttamisest on välja kujununed saekultuur, mida igapäevatöös jäljendades jäävad raielangid märgatavalt kultuursemaks ja korrektsemaks. Lisaks sellele tekitab raievõistluste külastamine pealtvaatajates oluliselt rohkem huvi metsade vastu kui lihtsalt linnas töölaual arvutiekraani silmadega puurida.“

Timber on läbi aastate andnud omapoolset tuge mitmetele raievõistlustele.

Teise kuldsponsori, Pajaka Puit esindajal Kertu Elfenbeinil on raiespordiga aga väga isiklik side. „Oleme olnud Eesti raiespordi võistluste toetajad viimased kolm hooaega. Fännidena publikus aga pisut kauem, ajast kui poeg Ralf Luual õppides tegi kooli esindades esimesi võistlusi. Oleme perega alati kohal, sest võistlusplatsil on oma häid kutseoskusi näitamas lisaks pojale ka suur osa sõpru ning mõned meie ettevõtte töötajad. Et enamik võistlejatest, kohtunikest ja korraldajatest on tegevmetsamehed ja -naised, kes on loomult mõnusad ja mõistlikud inimesed, naudime ja ootame selle seltskonnaga kohtumisi kõikidel võistlustel, mis Eestis toimuvad,“ rääkis Kertu Elfenbein.

Ta lisas, et võistlustega näidatakse avalikkusele ka väga head ja praktilist metsandusõpet, mida saab omandada Luua Metsanduskoolis. „Raiesport ja selle võistlused näitavad põnevas ja kaasahaaravas vormis, kui oluline on metsas töötades turvalisus, täpsus, ratsionaalsus ja head oskused,“ rääkis Elfenbein. Loe lisaks

Kõik postitused
Kõik postitused

Pealtvaatajale

Võistlejale

Fännipakett

MTÜ Eesti Metsaselts
metsaselts@metsaselts.ee
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.